Permalloy 1J79/1J85
Com a proveïdor i fabricant líder a la Xina, GNEE Steel ofereix productes d'aliatge a base de níquel-efectius-.
- Envieu un e-correu electrònic:ss@gneesteel.com
- Tel:+8615824687445
Permalloy es refereix a l'aliatge de ferro-níquel, que té una àmplia gamma de contingut de níquel entre el 35% i el 90%. La característica més important de Permalloy és la seva alta conductivitat magnètica de camp magnètic feble. La seva força d'inducció magnètica saturada està generalment entre 0,6 i 1,0T.
1J79 /1J85 Similar al material de blindatge magnètic dels transformadors d'alta permeabilitat inicial Super Permalloy 80
El permalloy és un aliatge magnètic de níquel-ferro, amb aproximadament un 80% de níquel i un 20% de ferro. destaca per la seva altíssima permeabilitat magnètica, que el fa útil com a material de nucli magnètic en equips elèctrics i electrònics, i també en blindatge magnètic per bloquejar camps magnètics. Els aliatges comercials d'aliatge de permalia solen tenir una permeabilitat relativa d'uns 100,000, en comparació amb diversos milers de l'acer normal. A més de l'alta permeabilitat, les seves altres propietats magnètiques són la baixa coercivitat, la magnetostricció gairebé nul·la i la magnetoresistència anisòtropa significativa. La baixa magnetostricció és fonamental per a aplicacions industrials, ja que permet utilitzar-la en pel·lícules primes on les tensions variables d'altra manera provocarien una variació ruïnosament gran de les propietats magnètiques. La resistivitat elèctrica de Permalloy pot variar fins a un 5% depenent de la força i la direcció d'un camp magnètic aplicat. Els permalloys solen tenir l'estructura cristal·lina cúbica centrada en la cara amb una constant de gelosia d'aproximadament 0,355 nm al voltant d'una concentració de níquel del 80%. Un desavantatge del permalloy és que no és molt dúctil o manejable, de manera que les aplicacions que requereixen formes elaborades, com els blindatges magnètics, estan fetes d'altres aliatges d'alta permeabilitat com el metall mu.
Composició química
| Tipus de material | C | P | S | Mn | Si | Ni | Cr | Co | Mo | Cu | Fe |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1J76 | Menor o igual a 0,03 | Menor o igual a 0,02 | Menor o igual a 0,02 | 0.30-0.60 | 0.15-0.30 | 75.0-76.5 | 1.80-2.20 | - | - | 4.80-5.20 | Balanç |
| 1J77 | Menor o igual a 0,03 | Menor o igual a 0,02 | Menor o igual a 0,02 | 0.30-0.60 | 0.15-0.30 | 75.0-78.0 | - | - | 3.90-4.50 | 4.80-6.00 | Balanç |
| 1J79 | Menor o igual a 0,03 | Menor o igual a 0,02 | Menor o igual a 0,02 | 0.60-1.10 | 0.30-0.50 | 78.5-80.0 | - | - | 3.80-4.10 | Menor o igual a 0.20 | Balanç |
| 1J80 | Menor o igual a 0,03 | Menor o igual a 0,02 | Menor o igual a 0,02 | 0.60-1.10 | 1.10-1.50 | 79.0-81.5 | 2.60-3.00 | - | - | Menor o igual a 0,30 | Balanç |
| 1J85 | Menor o igual a 0,03 | Menor o igual a 0,02 | Menor o igual a 0,02 | 0.30-0.60 | 0.15-0.30 | 79.0-81.0 | - | - | 4.80-5.20 | Menor o igual a 0.20 | Balanç |
| 1J86 | Menor o igual a 0,03 | Menor o igual a 0,02 | Menor o igual a 0,02 | Menor o igual a 1.00 | Menor o igual a 0,30 | 80.5-81.5 | - | - | 5.80-6.20 | - | Balanç |
Propietat magnètica de CA d'aliatge magnètic suau d'alta conductivitat magnètica inicial
|
Tipus de material |
Tipus de procés |
Gruix de la tira |
Conductivitat magnètica elàstica a diferents freqüències quan la intensitat del camp magnètic el pic és 0.1A | |||
| 60 Hz | 400 Hz | 1KHz | 10 kHz | |||
| No menys de | ||||||
|
1J79 |
Roll en fred |
0.02 | – | – | 14000(17.5) | 10000(12.5) |
| 0.05 | – | – | 15040(18.8) | 7520(9.4) | ||
| 0.1 | – | 18000(22.5) | 12000(15) | – | ||
| 0.2 | – | 10000(12.5) | 6000(7.5) | – | ||
| 0.35 | 25 | 7040(8.8) | – | – | ||
|
1J85 |
Roll en fred |
0.02 | – | – | 16000(20) | 12000(12.5) |
| 0.05 | – | – | 25040(31.3) | 9040(11.3) | ||
| 0.1 | – | 25040(31.3) | 20000(25) | – | ||
| 0.2 | – | 19040(23.8) | 8000(10) | – | ||
| 0.35 | 38 | 10000(12.5) | – | – | ||
1J85 Rendiment físic:
| Resistivitat | Arnès | Coeficient de dilatació tèrmica | Inducció magnètica saturada | Permeabilitat inicial | Màxima permeabilitat | Força coercitiva |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0.56μΩ•m | 130-240HB | 0,5×10-6/grau | >0.78T | >30 mH/m | >115 mH/m | <2.4A/m |
1J79/1J85 Forma disponible
Gamma de mides 1J79/1J85
Barres i varetes i anell de forja / brides
Làmina i Placa
Tira i bobina
Filferro de soldadura i filferro de molla
Tub sense soldadura i canonada soldada




1J79 1Aplicacions J85I
1J79 té un bon rendiment complet que és adequat per fer transformadors d'alta freqüència i baixa tensió, nucli d'interruptor de protecció contra fuites, nucli d'inductor de mode comú i nucli de transformador de corrent.
La permeabilitat inicial de 1J85 pot arribar a més de cent mil (105), la qual cosa és adequada per fer transformadors d'entrada i sortida de baixa o alta freqüència, inductàncies de mode comú i transformadors de corrent d'alta precisió utilitzats en senyals febles.
Preguntes freqüents
P: Com controleu la qualitat?
R: La certificació de prova de molí es subministra amb l'enviament, hi ha disponible una inspecció de tercers. i també obtenim la verificació ISO, SGS, alibaba.
P: Quins són els avantatges de la vostra empresa?
R: Tenim molts professionals, personal tècnic, preus més competitius i el millor servei post-vals que altres empreses d'acer inoxidable.
P: Quants països ja heu exportat?
R: Exportat a més de 50 països principalment d'Amèrica, Rússia, Regne Unit, Kuwait, Egipte, Turquia, Jordània, Índia, etc.
P: Podeu proporcionar una mostra?
A: Sí. Podem proporcionar les mostres petites en estoc de forma gratuïta, sempre que us poseu en contacte amb nosaltres. Les mostres personalitzades trigaran uns 5-7 dies.
Etiquetes populars: permalloy 1j79/1j85, proveïdors de permalloy 1j79/1j85 de la Xina
Un parell de
NoSegüent
NoPotser també t'agrada
Enviar la consulta















