Aliatge Inconel 600VsAliatge Inconel 601?

L’aliatge 600 és ferromagnètic?
L’aliatge 600 normalment és paramagnètic a temperatura ambient; Tanmateix, es converteix en ferromagnètic als límits del gra on s’esgota de crom . Això suggereix que l’aliatge 600 es pot utilitzar per a proves no destructives sensibilitzades magnèticament (NDE) .}
Quina diferència hi ha entre Inconel Alloy 600 i Inconel Alloy 601?
Els dos aliatges tenen bones propietats de temperatura alta . Entre ells, l'aliatge Inconel 601 afegeix més crom sobre la base de l'inconel 600 aliatge . Per tant, la diferència principal entre ells és la diferència en la resistència a l'oxidació .


Quina diferència hi ha entre Inconel Alloy 800 i Inconel Alloy 600?
Inconel 600 i Incoloy 800 són aliatges basats en níquel d’alt rendiment, però la seva diferència principal és en la seva composició i, per tant Incoloy 800 generalment té un contingut de níquel inferior i un contingut de ferro més elevat que Inconel 600.
Quina diferència hi ha entre Monel 400 i Alloy 600?
Monel 400 és un aliatge de coure de níquel . té una excel·lent resistència a la corrosió en l'aigua de mar que flueix i és adequat per a aplicacions de corrosió de temperatura ambient . Inconel 600 és un aliatge de níquel-cromi-ferro que s'utilitza principalment per a aplicacions de corrosió de temperatura alta .}

Quina diferència hi ha entre Inconel Alloy 600 i Inconel Alloy 601?
Estàndard d'inconel 600 i 601
| SML de canonades | Pipe soldat | SML de tubs | Tub soldat | Full/plat | Prohibir | Forjar | Proba | Cable |
| B167 | B517 | B163 | B516 | B168 | B166 | B564 | B366 | - |
| B167 | B517 | B163 | - | B168 | B166 | B564 | B366 | B166 |
Aliatge 600 i 601 Composició química %
| Grau | Ni | Cr | Fer | C | Mn | S | Si | Cu |
| Inconel 600 | 72,0 min | 14.0 – 17.0 | 6.0 – 10.0 | 0,15 màx | 1.0 Màx | 0,015 màx | 0,5 màxim | 0,5 màxim |
| Grau | Ni | Cr | Al | C | Mn | Si | Fer | Cu |
| Inconel 601 | 58-63 | 21-25 | 1-1.7 | 0,10 màx | 1,5 Max | 0,015 màx | 0,5 màxim | 1.0 Màx |
Inconel 600 i 601 Capacitat mecànica d’aliatge
| Designació UNS | Força a la tracció, min | Força de rendiment (0,2% de compensació), min | Allargació |
| PSI (MPA) | PSI (MPA) | % | |
| N06601 | 80000 (550) | 30000 (205) | 30 |
| Designació UNS | Força a la tracció, min | Força de rendiment (0,2% de compensació), min | Allargació |
| PSI (MPA) | PSI (MPA) | % | |
| N06600 | 80000 (550) | 30000 (205) | 35 |
Conclusió
Inconel 601 és superior a Inconel 600 en termes de resistència a l’oxidació . En altres aspectes, no hi ha molta diferència entre els dos .
GNEE Steel produeix productes de gran qualitat INCONEL 600 i Inconel 601 . Si teniu alguna necessitat, no dubteu en contactar amb nosaltres .





